naar boven
print deze pagina
Praktijkvoorbeeld en interventie-overzicht

Praktijkvoorbeeld: Stoppen met roken? Pakje Kans! 
‘Ik ben heel blij dat ik er volledig van af ben! Ik heb geen enkele behoefte meer aan een sigaret, ook niet op de moeilijke momenten’, aldus een ex-deelnemer van de training ‘Pakje Kans’. Dit is een training waarin mensen in groepsverband binnen twaalf weken stoppen met roken. Na een goede voorbereiding stoppen de deelnemers met hulp van een ervaren trainer en collega-deelnemers.
'Pakje Kans’ is één van de hoogst scorende ondersteuningsmethoden bij het stoppen. Deelnemers ervaren vooral het groepselement van de training als een groot pluspunt: ‘Je staat er niet alleen voor, in groepsverband kun je elkaar stimuleren’ en ‘Het groepsproces werkt als stok achter de deur’. 
Uit onderzoek blijkt dat na de training 70-80% van de deelnemers gestopt is met roken. Na een jaar laat nog steeds 20-30% het tabak links liggen.

Aanbevolen aanpak
Het Centrum Gezond Leven (van het RIVM) heeft per thema een handreiking gemaakt. In deze handreiking vindt u de mogelijkheden die gemeenten hebben om samen met partnerorganisaties leefstijlproblemen aan te pakken. 
Handreiking van het Centrum Gezond Leven over het onderwerp roken.

Interventie-overzicht Roken regio Hollands Midden

 naam doeldoelgroep/ leeftijd  aanbieder gemeente
Rookvrij! Ook jij?Stoppen met rokenVolwassenen

SineFuma en GGD HM

Meer info

Regio Hollands Midden
Gezond op schoolBevorderen van gezondheid op schoolZowel docenten als leerlingen in het basisonderwijs

JSO, Brijder, Vierstroom, MHR, GGZ Rivierduinen en GGD HM

Meer info subregio ZHN 

Meer info subregio MH

Regio Hollands Midden
Gezond op schoolBevorderen van gezondheid op school

Zowel docenten als leerlingen in het voortgezet onderwijs

GGD HM

Meer info subregio ZHN (zie blz. 4 pdf) 

Meer info subregio MH

Regio Hollands Midden
Gezonde school en genotmiddelenBewustwording risico’s  genotmiddelen en keuzes kunnen makenZowel docenten als leerlingen in het basisonderwijs

Trimbos-instituut en GGD HM

Meer info subregio ZHN  

Meer info subregio MH

Regio Hollands Midden
Gezonde school en genotmiddelenBewustwording risico’s  genotmiddelen en keuzes kunnen maken

Zowel docenten als leerlingen in het voortgezet 
onderwijs

GGD HM

Meer info subregio ZHN (zie blz. 14 pdf)   

Meer info subregio MH

Regio Hollands Midden
GGD Hollands Midden informatie- en documentatiecentrumBeschikbaar stellen van les- en voorlichtings-materialen

Zowel docenten als leerlingen in het basis- en voortgezet 
onderwijs

GGD HM

Meer info

Regio Hollands Midden

Landelijk interventie-overzicht

Aanbevolen en goed beschreven interventies over het thema roken op de website Loket Gezond leven van het RIVM. 

 


 

Informatie en advies:

Liesbeth Faber, lfaber@ggdhm.nl
(subregio Midden-Holland)

Pel van Hattum, pvanhattum@ggdhm.nl (subregio Zuid-Holland Noord)

Caroline Kruyt, ckruyt@ggdhm.nl
(subregio Zuid-Holland Noord)